Neony

Reklama wielkoformatowa – wiele możliwości w atrakcyjnej cenie

Lampy i reklamy neonowe znane są już od 107 lat. Wszystko za sprawą francuskiego fizyka Georges’a Claude. Kiedyś niewiele osób mogło sobie na nie pozwolić. Na szczęście dziś neony są powszechnie dostępne dzięki solidnej pracy dobrych agencji zajmujących się reklamą wielkoformatową.

Neony występują w formie transparentnego szkła lub specjalistycznego przezroczystego tworzywa. Oba materiały charakteryzuje termoplastyczność, dzięki czemu można bez problemu układać neony w dowolne kształty. Ich wypełnienie, które daje niesamowite wrażenia świetlne występuje w dwóch wariantach:

  • wypełnienie gazem szlachetnym
  • wypełnienie luminoforem z mieszanką gazów i dodatkiem rtęci

Trzecią opcją jest zabarwienie masy w czasie produkcji „rurek” lub malowanie gotowymi barwnikami w procesie postprodukcji.

Wypełnienie stanowią najczęściej gazy szlachetne takie jak argon, neon, hel, ksenon i krypton. Każdy z nich charakteryzuje się innym efektem kolorystycznym. Czasem wykorzystywany jest także dwutlenek węgla (niebieski w chłodnej tonacji) oraz azot (różowe złoto).

Gotowe neony montowane są na dodatkowe podłoże lub bezpośrednio na budynek. Mogą stanowić swoisty rodzaj małego podświetlanego logo lub dużą grafikę czy też napis. Wszystko zależy od pomysłu Klienta. Oczywiście możecie Państwo liczyć na naszą pomoc przy projektowaniu efektownych neonów.

Neony mają wiele zalet – są tanie w eksploatacji, wykazują się niewielką awaryjnością i są odporne na warunki atmosferyczne, dlatego z powodzeniem mogą stanowić reklamę wewnętrzną i zewnętrzną. Oprócz tego neony działają przez całą dobę i zawsze są widoczne, choć z oczywistych względów najlepsze efekty uzyskuje się wieczorami.

Nasza agencja reklamy zewnętrznej jest jednym z najbardziej uznanych producentów neonów reklamowych z Wrocławia. O zdanie na ten temat zapytali nas redaktorzy platformy biznesfinder.pl:

„Dobre reklamy LED-owe i neonowe cechują się efektywnością, ekonomicznością zużycia energii, a przede wszystkim długotrwałością działania. Wiele z nich służy z powodzeniem przez kilkadziesiąt lat – dodaje ekspert agencji reklamy GKR-Group z Wrocławia.”