Dobrze dopracowana i przemyślana strategia promowania własnej firmy to fundamentalny element działań biznesowych, który może przesądzić o sukcesie na rynku. Nie dziwi więc fakt, że stworzenia wieloaspektowej i efektywnej identyfikacji wizualnej firmy, to obecnie kluczowe narzędzie pozwalające na dotarcie z komunikatem reklamowym do potencjalnego Klienta.

Zewnętrzna reklama świetlna w identyfikacji wizualnej

Zastosowanie reklamy świetlnej jako jednego z narzędzi służących do kreowania wizerunku firmy w świadomości potencjalnych klientów jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim, estetycznie wykonany, pomysłowy i rozświetlony szyld pozwoli na skuteczne wyróżnienie się, zarówno w dzień, jak i w nocy. Profesjonalna reklama zewnętrzna nie tylko wskaże lokalizację siedziby firmy, ale też zbuduje w oczach odbiorców pozytywny obraz. Dzięki swojej wyjątkowości umożliwi dotarcie do świadomości klientów, co obecnie, w związku z nadmiarem bodźców, nie jest prostym zadaniem.

Jaką reklamę świetlną wybrać, aby poprawić widzialność firmy?

Obecnie na rynku dominują reklamy świetlne wykonywane z odpornych na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, trwałych i estetycznie prezentujących się tworzyw sztucznych z podświetleniem LED (diody elektroluminescencyjne). Najczęściej firmy zajmujące się realizacją zamówień na szyldy tego typu proponują swoim klientom wykonanie ich z płyt kompozytowych (dibond, tubond), płyt plexi lub poliwęglanu komorowego.

Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie estetycznych rezultatów i ciekawych form o minimalistycznym charakterze. Daje też szerokie możliwości w zakresie dostosowania wymiarów szyldu do oczekiwań oraz potrzeb zleceniodawcy. Co ważne, stosowana w nowoczesnej reklamie świetlnej technologia LED to również realne oszczędności, ponieważ diody elektroluminescencyjne, w przeciwieństwie do stosowanych jeszcze do niedawna świetlówek rtęciowych, zużywają niewielką ilość energii elektrycznej do działania. Ponadto nie generują dodatkowych kosztów związanych z częstym serwisowaniem, a wydzielane światło ma przyjemną dla oka, naturalną barwę.