Frezowanie CNC

Obróbka CNC czyli profesjonalne frezowanie, to nieograniczone możliwości kształtowania materiałów.

Dziś wymagania rynku są coraz wyższe, a efektem tego są coraz śmielsze projekty reklam wielkoformatowych jak i tradycyjnych, które stawiają nowe wyzwania technologiczne. Jednak za sprawą obróbki CNC, która od pewnego czasu przeżywa drugą młodość wszystko jest możliwe.

Jak to wygląda od kuchni?

Za pomocą specjalnego oprogramowania określa się wzór i kształt produktu. Frezowanie może z powodzeniem odbywać się na różnych trudnych materiałach, takich jak drewno czy metal, co skutkuje możliwością wykonania absolutnie wszelkich kształtów i dowolnych projektów.

Istota zabiegu polega na tym, że frezarka wycina określony wcześniej kształt produktu. Potem można go pokryć farbą, lakierem lub zostawić w stanie surowym. Program sam określa trajektorię dyszy, dlatego wykluczone są jakiekolwiek błędy.

Popyt na wyroby obróbką CNC jest bardzo duży, a ich wybór jest bardzo szeroki. Produkty takie mogą się stać się elementem gustownej dekoracji wnętrza sklepu, restauracji, centrum handlowego czy mieszkania. Są bardzo uniwersalne i dość minimalistyczne, ale jednocześnie bardzo efektowne.

Ograniczeniem jest wyłącznie nasza wyobraźnia. Nie ma żadnych szablonów. Wystarczy poglądowy szkic na papierze, komputer zadaje trajektorię i produkt gotowy. Ręczna praca przy wytworzeniu produktów dość dużo kosztuje. Ale jej owocem są nieporównywalnie piękne rzeczy. Dekoracja zdjęć, kalendarz lub ramka na zdjęcia staje się prawdziwym dziełem sztuki w Twoim domu.